Istenie

Climbing technology ALPINE UP + HMS

Nový produkt

ALPINE UP je revolučné istiace a zlaňovacie zariadenie.

Viac detailov

87,20 € s DPH

Pridať do obľúbených

Detaily

Alpine Up je jediným zariadením na trhu, ktorý umožňuje samoistiace zlaňovanie a istenie v rôznych režimoch v závislosti od terénu a aktivite, ktorú prevádzkujete:

CLICK UP mód (blokovanie automatické) - istenie prvolezca pri športovom lezení, kde sú cesty osadené pevnými  istiacimi bodmi (borháky, nity a i.) - Zachytenie pádu nie je dynamické. Lezcov po páde možno ľahko spustiť - stačí dlaňou jednej ruky zatlačiť na telo jistítko, čím sa čiastočne povolí tlak samosverného zovretie, a druhou rukou potom korigujete samotné spúšťanie.
DYNAMIC mód (blokovanie ručné) - istenie prvolezca prí lezenie alpských trás s tradičnými  istiacimi bodmi (skoby, friendy ai. = Väčšinou vlastné istenie) - zachytenie pádu je dynamické a znižuje zaťaženie istiacich bodov.
GUIDE mód (blokovanie automatické) - nezávislé istenie 1 alebo 2 druholezcov s automatickým blokovaním pri páde, možnosť spúšťania lezca pri odblokovaní jistítko pomocou ďalšej karabíny
Zlaňovacia mód (blokovanie automatické) - pre zlaňovanie odklopíte na to určenou plastovú páčku a zatlačíte na ňu dlaní, aby zablokované lano mohlo preklzávať. Druhou rukou potom regulujete samotné zlanenie obdobne ako na inom jistítko. Keď lano pustíte - či už v prípade nejakého problému, pád kameňa alebo potreby rozmotať lano - Alpine Up sa okamžite zablokuje. V zlanenie potom môžete pokračovať rovnakým spôsobom. Toto riešenie nahrádza poistné Prusík v prípade zlaňovanie na ôsmom, vedierku, HMS pod.

Technické parametre:

Hmotnosť: 175g
Doporučený priemer lana: na lane jednoduchom 8,6 - 10,5 mm | na polovičnom / dvojitom: 7,3 - 9 mm
Súčasťou balenia je HMS karabína Concept SGL so skrutkovacím zámkom a ACL poistkou proti otočeniu (s inými karabínami nemusí jistítko fungovať úplne optimálne, ale všetky funkcie aj bezpečnosť zostávajú i tak zachované). Karabína má anodizovaný oteruvzdorný povrch a oceľové pierko slúžiace k udržaniu správnej polohy karabíny na sedáku pri istenie a zlaňovanie.
Certifikácia: UIAA, EN 15151-2: 2012 typ 2
Vyrobené a patentované v Taliansku.